Wyślij
Udostępnij:
 
 

Początkowo prowadzenie przychodni nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej przy SOR nie będzie obowiązkowe

Źródło: KL, Dziennik Gazeta Prawna
Redaktor: Krystian Lurka |Data: 20.03.2017
 
 
Resort zapowiadał, że po utworzeniu sieci szpitali przy szpitalnych oddziałach ratunkowych uruchamiane będą przychodnie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej. Minister poinformował jednak, że początkowo utworzenie takiej przychodni nie będzie obowiązkowe.
- Myślę, że docelowo wszystkie szpitale pierwszego, drugiego i trzeciego stopnia, a także szpitale pediatryczne, przychodnię przychodnie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej zorganizują, ale nie wprowadzamy tego jako obowiązku, warunku wejścia do sieci - powiedział Konstanty Radziwiłł, o czym informuje "Dziennik Gazeta Prawna". - Zaproponowane przez nas rozwiązania nie mogą być rewolucją, bo w praktyce mogłyby być kłopoty na przykład z pozyskaniem odpowiednich środków, kadry itd. Ale zachęta będzie na tyle silna, że prawdopodobnie z czasem w większości miejsc albo wszędzie pojawią się tego typu poradnie - stwierdził minister i przypomniał, że podobne przychodnie już teraz działają w niektórych szpitalach. Spytany, czy uruchomienie przychodni oznacza konieczność utworzenia nowych etatów, odpowiedział, że pracować tam będą mogli zarówno nowi lekarze, jak i już zatrudnieni w danym szpitalu.

Jednocześnie minister zaznaczył, że resort nie zamierza likwidować już działających przychodni nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, które są zlokalizowane poza szpitalami.

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia/ i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe