Wyślij
Udostępnij:
 
 

Podwyżki dla fizjoterapeutów (i innych pominiętych zawodów medycznych)

Źródło: Prawo.pl
Autor: Bartłomiej Leśniewski |Data: 14.05.2019
 
 
O 4 miliardy złotych ma wzrosnąć budżet Narodowego Funduszu Zdrowia od lipca tego roku, a kolejna zmiana planu finansowego planowana jest na jesień. Po tych zmianach budżet NFZ ma wynieść 100 mld zł. To odpowiedź na protesty płacowe w ochronie zdrowia, między innymi na akcję "Maj bez fizjoterapeutów".
Dodatkowe pieniądze mają pozwolić dyrektorom lecznic na podwyżki dla grup zawodowych, które ich jeszcze nie dostały, chodzi między innymi o fizjoterapeutów i diagnostów laboratoryjnych.

To odpowiedź na akcję „Maj bez fizjoterapeutów”.

Tydzień temu zaczął się masowym oddawaniem krwi przez fizjoterapeutów (za co przysługuje jeden dzień wolnego). Teraz trwa strajk włoski, polegający na drobiazgowym przestrzeganiem procedur, co doprowadza do paraliżu pracy całych jednostek leczniczych.

- Możemy się spodziewać kolejnych protestów – mówił w rozmowie z „Menedżerem Zdrowia” Jakub Szulc, dyrektor life sciences w EY Poland. - Polska gospodarka jest w rozpędzie, płace w innych segmentach rosną, a podwyżki w ochronie zdrowia za tym nie nadążają, co wzmaga frustrację i determinację pracowników zdrowia – dodawał.
 
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe