Wyślij
Udostępnij:
 
 
123RF

Pół tony gipsu

Źródło: Polska Agencja Prasowa
Autor: Krystian Lurka |Data: 23.02.2020
 
 
- Pół tony gipsu zużyto na oddziale ratunkowym zakopiańskiego szpitala podczas ferii zimowych – poinformowała w piątek Małgorzata Czaplińska, wicedyrektor Szpitala Powiatowego im. Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem. Przyjęto 3 tys. pacjentów z urazami, 60 proc. przywieziono bezpośrednio ze stoków narciarskich.
Czaplińska opisała dwa najpoważniejsze przypadki.

- Pierwszy to ciężko ranny został 40-letni turysta, który spadł podczas wchodzenia na Rysy, najwyższy szczyt w Polsce, doznając ciężkiego urazu nogi. Amputowaliśmy mu stopy. Drugi dotyczył 18-letniego snowboardzisty, który na pokładzie śmigłowca ratowniczego TOPR trafił do zakopiańskiego szpitala prosto z jednego ze stoków narciarskich na Słowacji. Mężczyzna doznał rozległych urazów twarzoczaszki oraz stłuczenia klatki piersiowej i jamy brzusznej - opisała wicedyrektor Czaplińska.

W poniedziałek do szkół wracają uczniowie z województw dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego. Dwutygodniową przerwę w nauce mieli jako ostatni w kraju.

Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe