Wyślij
Udostępnij:
 
 
Porozumienie Zielonogórskie nie chce e-zwolnień od 1 grudnia
Źródło: BL, Porozumienie Zielonogórskie
Autor: Bartłomiej Leśniewski |Data: 18.10.2018
 
 
Porozumienie Zielonogórskie nadal stoi na stanowisku, że wprowadzenie obligatoryjnych elektronicznych zwolnień lekarskich już od 1 grudnia br. jest nierealne, zaś Ministerstwo Zdrowia nie deklaruje chęci przesunięcia tego terminu.
- Taki wniosek wynika ze spotkania zorganizowanego w Ministerstwie Zdrowia – czytamy w komunikacie Porozumienia Zielonogórskiego.

Jak relacjonują przedstawiciele tej organizacji wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński poinformował m.in. o środkach finansowych, jakie mają być przeznaczone na informatyzację praktyk POZ. Przedstawił także aktualne dane na temat liczby wystawianych zwolnień w formie elektronicznych - obecnie wystawia je zaledwie 45 proc. lekarzy. P

Przedstawiciel Porozumienia Zielonogórskiego zwrócił uwagę, że na 6 tygodni przed wprowadzeniem obowiązkowych eZLA na taką formę decyduje się mniej niż połowa lekarzy i jest to jeden z argumentów na to, że termin 1 grudnia br. nie jest realny.

- W opinii Federacji ten obowiązek należy przesunąć w czasie, a poprzedzony powinien on być przeznaczeniem dodatkowych środków na pracowników niemedycznych w POZ (asystentów medycznych) oraz na dalszą informatyzację praktyk POZ – czytamy w komunikacie.

Brak takiego dofinansowania, przy obecnym obciążeniu lekarzy biurokracją, spowoduje spowolnienie procesu wdrażania eZLA. Mimo rozbieżnych stanowisk obie strony uznały konieczność kontynuowania rozmów.
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe