Wyślij
Udostępnij:
 
 
Poznań skutecznie załata część dziur w ogólnopolskim systemie refundacji sprzętu rehabilitacyjnego
 
Działy: Aktualności
1 czerwca ruszy w Poznaniu ruszy pierwsza miejska wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego. Ma pomóc tym, którzy potrzebują szybkiej rehabilitacji, a jednocześnie… czasu na załatwienie biurokratycznych formalności refundacyjnych.
Z oferty skorzystają przede wszystkim seniorzy, którzy skończyli 70 lat. Projekt realizowany jest wspólnie przez miasto Poznań i Caritas Archidiecezji Poznańskiej.

- Chcemy wspomóc poznańskich seniorów, gdy potrzebują rehabilitacji. Wtedy trzeba działać szybko, a to nie zawsze możliwe - mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. - Podstawa to dostęp do sprzętu rehabilitacyjnego. Oczekiwanie na przyznanie dofinansowania, by móc go zakupić, trwa zbyt długo. Reagujemy na ten problem, uruchamiając miejską wypożyczalnię.

Jak opisuje „Portal Samorządowy” miejska wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego pomoże osobom, których sytuacja zdrowotna wymaga natychmiastowego wsparcia.

- To pilotażowy projekt, przewidziany do realizacji do końca roku - mówi Magdalena Pietrusik-Adamska, dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Poznania. - Myślimy o interwencyjnym wsparciu osób zamieszkujących Poznań, które ze względu na sytuację zdrowotną i materialną pilnie wymagają skorzystania ze sprzętu rehabilitacyjnego.

Co w wypożyczalni? Łóżka rehabilitacyjne, materace przeciwodleżynowe i wodoodporne pokrowce, wózki, kule i laski inwalidzkie, balkoniki i chodziki oraz inhalatory. Sprzęt będzie można wypożyczyć na 3 miesiące po wpłaceniu jednorazowej kaucji zwrotnej. Przez ten czas seniorzy będą mogli dopełnić wszystkich formalności koniecznych, by dostać dofinansowanie na kupno własnego wyposażenia. W wyjątkowych przypadkach sprzęt będzie można wypożyczyć na pół roku.
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe