Wyślij
Udostępnij:
 
 
Kancelaria Prezesa Rady Ministrów

Premier Morawiecki: Jesteśmy gotowi na koronawirusa

Źródło: Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, Ministerstwo Zdrowia, Rzeczpospolita, Gazeta Wyborcza
Autor: Krystian Lurka |Data: 24.02.2020
 
 
- Rozmawialiśmy ze wszystkimi wojewodami i wojewódzkimi inspektoratami sanitarnymi o tym, co trzeba robić w celu ograniczania ryzyka. Mamy gotowe dwa laboratoria i uruchamiamy kolejne laboratoria inspekcji sanitarnej - mówił o przygotowaniach na wypadek pojawienia się w Polsce koronawirusa premier Mateusz Morawiecki.
- Przeprowadziliśmy szczegółowe konsultacje z ministerstwem zdrowia, GIS-em i osobami, które specjalizują się w dziedzinie medycyny. Ten wirus jest coraz bliżej Europy i mamy przypadki zachorowań w kilku europejskich państwach - poinformował na konferencji prasowej premier Morawiecki.

- Przeprowadziliśmy z wojewodami szerokie konsultacje w sprawie koronawirusa. Jesteśmy gotowi na jego ewentualne pojawienie się - zapewnił.

O sprawie poinformowały „Rzeczpospolita” i „Gazeta Wyborcza”.

Przeczytaj także: „Co wiemy o wirusie z Wuhan? Eksperci wyjaśnili podczas debaty redakcyjnej Kuriera Medycznego”, „Sprawdzą, jak jesteśmy chronieni przed zagrożeniem epidemiologicznym” i „Internetowa mapa zasięgu koronawirusa”.

Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe