Wyślij
Udostępnij:
 
 
Agnieszka Sadowska/Agencja Gazeta

Premier nie zgodził się na wykorzystywanie certyfikatów covidowych

Źródło: Radio Zet
Autor: Krystian Lurka |Data: 03.11.2021
 
 
– Rada Medyczna rekomendowała nakaz kontroli certyfikatów covidowych. Rząd nie posłuchał ze względów politycznych – mówi prof. Robert Flisiak, prezes Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych oraz członek Rady Medycznej do spraw COVID-19 przy premierze.
Prof. Flisiak był gościem Radia Zet.

– Wszyscy członkowie Rady Medycznej byli za tym, aby jak najwcześniej wprowadzić wykorzystanie certyfikatów szczepieniowych – wzorem innych państw. Tak doradzaliśmy premierowi. Dałoby to olbrzymie pole manewru rządzącym i byłoby bodźcem do szczepienia się społeczeństwa. Miałoby to polegać na wprowadzeniu nakazu kontrolowania certyfikatów przy wejściach do miejsc publicznych – powiedział prof. Robert Flisiak.

Dlaczego rząd nie posłuchał Rady Medycznej?

– Chodzi o względy polityczne. To niewygodna decyzja. Niestety, nieliczna grupka osób, które są przeciwne wszystkiemu – szczepieniom, pandemii – ma wpływ na polityków – skomentował prof. Flisiak, podkreślając, że „certyfikatem jest nie tylko potwierdzenie zaszczepienia, ale również negatywny test i fakt przechorowania koronawirusa”.

Przeczytaj także: „Zakażenia, wyzdrowienia i zgony na wykresie”.

 
© 2022 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.