Wyślij
Udostępnij:
 
 
Prof. Hryniewiecki o „Wspólnie dla Zdrowia": Porozmawiamy o kadrach w ochrony zdrowia
Źródło: KL, Ministerstwo Zdrowia
Redaktor: Krystian Lurka |Data: 15.01.2019
 
 
17 stycznia 2019 roku na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie odbędzie się czwarta konferencja z cyklu „Wspólnie dla Zdrowia”. - Przedstawimy wyniki prac zespołów eksperckich, które opracowują szczegółowe rozwiązania dotyczące kadr w ochronie zdrowia - zapowiada Tomasz Hryniewiecki, prezydium Rady Społecznej „Wspólnie dla Zdrowia".
Profesor Tomasz Hryniewiecki zaprasza na konferencję w ramach debaty „Wspólnie dla Zdrowia”.

- Do dyskusji zaprosiliśmy przedstawicieli Trójstronnego Zespołu do Spraw Ochrony Zdrowia i reprezentantów korporacji zawodowych, członków Rady Społecznej debaty „Wspólnie dla Zdrowia”. Utworzyliśmy trzy zespoły pracujące nad zagadnieniami dotyczącymi kształcenia przed i podyplomowego, nowych zawodów w medycynie oraz wynagrodzeń - mówi Hryniewiecki. I dodaje - Do rozmowy zachęcamy również organizatorów ochrony zdrowia, specjalistów zarządzania, dyrektorów szpitali, przychodni, a także przedstawicieli wszystkich zawodów medycznych i związkowców.

Profesor przypomina, że celem debaty „Wspólnie dla Zdrowia” jest wypracowanie systemu, który zrównoważy potrzeby społeczne z możliwościami finansowymi i gospodarczymi państwa oraz zaangażowaniem kapitału społecznego. Chodzi o wskazanie, w jaki sposób rosnące, ale wciąż ograniczone nakłady na zdrowie, wydawać najbardziej efektywnie – jak dodatkowe pieniądze mogą poprawić sytuację zdrowotną Polaków, wydłużyć ich życie w dobrym zdrowiu, obniżyć zachorowalność i poprawić skuteczność leczenia.

Debata w Lublinie odbędzie się 17 stycznia 2019 roku w Uniwersytecie Medycznym w Lublinie. Na konferencję wciąż można się rejestrować poprzez stronę: www.wspolniedlazdrowia.com/zarejestrujsie
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe