Prof. Jassem przekazał "Strategię Walki z Rakiem w Polsce 2015-2024" przedstawicielowi rządu

Udostępnij:
Członkowie sejmowej Komisji Zdrowia pozytywnie zaopiniowali projekt ustawy o Narodowej Strategii Onkologicznej. Podczas posiedzenia prof. Jacek Jassem wręczył prezydenckiemu ministrowi "Strategię Walki z Rakiem w Polsce 2015-2024". Podkreślił, że projekt rządowy będzie z nią w założeniach zbieżny. I zasugerował, aby podstawą NSO był właśnie ten dokument.
Prof. Jassem przypomniał, że "Strategia Walki z Rakiem w Polsce 2015-2024" powstała w 2014 r. z inicjatywy Polskiego Towarzystwa Onkologicznego, we współpracy z ośmioma innymi towarzystwami naukowymi związanymi z onkologią, Polską Unią Onkologii, środowiskami akademickimi oraz organizacjami pacjentów, a na prośbę ministra Konstantego Radziwiłła, eksperci w latach 2016-2017, skorygowali ją, by stała się oficjalnym, rządowym dokumentem.

Profesor Jassem przekazał wydrukowaną strategię przedstawicielowi Andrzeja Dudy.

Jak zareagował Paweł Mucha, zastępca szefa Kancelarii Prezydenta RP?

Relację z posiedzenia można obejrzeć (część, w której wypowiada się prof. Jassem rozpoczyna się o godzinie 18.01, a odpowiedź ministra Muchy o 18.19) na stronie sejmowej w zakładce: Pierwsze czytanie przedstawionego przez prezydenta projektu ustawy o Narodowej Strategii Onkologicznej.

Przeczytaj także: "Onkologia PO nowemu", "Gadomski o zmianach w KRO, dymisjach przez mejle i częstych nieobecnościach zwolnionych", "Prof. Wallner: Aż 85 proc. nowotworów litych jest leczonych w wyspecjalizowanych narządowo klinikach chirurgii" i "Prof. Czauderna: Narodowa Strategia Onkologiczna nada tej dziedzinie status priorytetowy".

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2023 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.