Wyślij
Udostępnij:
 
 
Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu

Prof. Piotr Ponikowski rektorem Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu

Źródło: Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu
Autor: Krystian Lurka |Data: 21.05.2020
 
 
Elektorzy Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu wybrali prof. Piotra Ponikowskiego na rektora w kadencji 2020-2024. W głosowaniu elektronicznym uczestniczyły 93 osoby. Wyniki były jednoznaczne, wszyscy wskazali na prof. Ponikowskiego.
Prof. Piotr Ponikowski z wrocławską uczelnią związany jest już niemal 40 lat – był jej studentem, pracownikiem, w 2019 został kierownikiem Centrum Chorób Serca w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym, od 2016 roku pełni funkcję prorektora do spraw nauki, a od sierpnia 2019 roku pełni obowiązki rektora.

Prof. Ponikowski to kardiolog, w kadencji 2017-2019 był prezesem Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, członkiem zarządu Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego w latach 2012-2014. Kierował licznymi projektami naukowymi – w tym międzynarodowymi – dotyczącymi leczenia niewydolności serca, choroby wieńcowej, nadciśnienia tętniczego. Jest współautorem ponad 750 prac ogłoszonych drukiem w recenzowanych czasopismach naukowych, które cytowane były łącznie ponad 95 tysięcy razy. Jako jeden z nielicznych reprezentantów Polski, w latach 2016-2019 uwzględniany jest w prestiżowym Thomson Reuters Ranking „The World's Most Influential Scientific Minds”.

Prof. Piotr Ponikowski znany jest ze swojej pasji do maratonów, wolne chwile najchętniej spędza przygotowując się do kolejnego biegu.

Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe