Wyślij
Udostępnij:
 
 
Projekt i wizualizacja Centrum Zdrowia Dziecka są już gotowe
 
Działy: Aktualności
Jest kolejne zielone światło dla budowy szpitala dziecięcego w Poznaniu. Władze województwa zapowiadają, że Centrum Zdrowia Dziecka powstanie w ciągu trzech lat.
Marszałek województwa zaprezentował w poniedziałek gotową dokumentacja projektu Wielkopolskiego Centrum Zdrowia Dziecka. - Zarząd musi wybrać firmę, która wybuduje szpital. Wielkopolskie Centrum Zdrowia Dziecka powstanie na terenie między Szpitalem Wojewódzkim przy ul. Lutyckiej, a szpitalem MSWiA. W placówce znajdą się oddziały dziecięce ze szpitala przy ul. Krysiewicza i jego placówek przy ul. Nowowiejskiego i Spornej - donosi TVP Poznań.

Budowa nowego szpitala będzie kosztować 375 milionów złotych. Większość tej kwoty, bo aż 237 milionów to wsparcie z Unii Europejskiej, 101 milionów będzie pochodzić z budżetu państwa, a niecałe 37 milionów z pożyczki udzielonej na ten cel przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Władze województwa planują, że Wielkopolskie Centrum Zdrowia Dziecka rozpocznie działalność w 2021 roku. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, prace ruszą już za kilka miesięcy.

W szpitalu będzie 354 jednoosobowych pokoi, blisko 6 tys. m² powierzchni zabudowy, 9 oddziałów, a także pierwszy w regionie Szpitalny Oddział Ratunkowy dla dzieci.
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe