Wyślij
Udostępnij:
 
 
Projekt rozporządzenia w sprawie leczenia szpitalnego: są zmiany dotyczące mastektomii
Źródło: KL, Rządowe Centrum Legislacji
Autor: Krystian Lurka |Data: 07.11.2018
 
 
Do konsultacji przekazano projekt rozporządzenia ministra zdrowia, który zmienia rozporządzenie w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu leczenia szpitalnego. Jakie zmiany? Terapia protonowa w czterech nowych wskazaniach i prewencyjna mastektomia to świadczenia, które wkrótce pojawią się w koszyku szpitalnym.
Projekt wprowadza zmiany do rozporządzenia ministra z 22 listopada 2013 r. w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu leczenia szpitalnego przez dodanie do wykazu świadczeń gwarantowanych z zakresu leczenia szpitalnego, nowych świadczeń opieki zdrowotnej, które zostały zakwalifikowane jako świadczenia gwarantowane, to jest:
- profilaktyczna mastektomia u kobiety z grupy bardzo wysokiego i wysokiego ryzyka zachorowania na nowotwór złośliwy piersi,
- wszczepienie lub wymiana całkowicie podskórnego kardiowertera-defibrylatora.

Przedmiotowy projekt uwzględnia również zmianę zakresu wskazań do zastosowania terapii protonowej nowotworu zlokalizowanego poza narządem wzroku.

Projekt rozporządzenia jest do przeczytania na stronie Rządowego Centrum Legislacji w zakładce: "Projekt rozporządzenia ministra zdrowia zmieniającego rozporządzenie w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu leczenia szpitalnego".

Przeczytaj także:"Projekt zarządzenia dotyczący programów lekowych".
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe