123RF

Przekręt „na lekarza i notariusza”

Udostępnij:

Komenda Miejska Policji w Częstochowie opublikowała zarejestrowany przez kamery monitoringu wizerunek kobiety, która pod koniec stycznia, podając się za notariusza, próbowała odebrać 70 tys. zł od seniora oszukanego metodą „na lekarza”.

Do zdarzenia doszło 24 stycznia 2024 roku. Do 77-letniego mieszkańca Częstochowy zadzwonił mężczyzna, który przedstawił się jako lekarz z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. NMP – Centrum Urazowego w Częstochowie. W trakcie rozmowy poinformował seniora, że jego syn został przewieziony do szpitala z uwagi na zakażenie wirusem COVID-19 i konieczne jest podanie mu kosztownego leku ratującego życie.

Kiedy 77-latek oznajmił, że ma w domu gotówkę w kwocie 70 tys. zł, mężczyzna podający się za doktora poinformował, że po pieniądze zgłosi się notariusz. Po mniej więcej godzinie w mieszkaniu pojawiła się kobieta, która przedstawiła się jako notariusz i oznajmiła, że przyszła po gotówkę.

Senior, przekazując kobiecie umówioną kwotę, poprosił o okazanie jakiegokolwiek dokumentu potwierdzającego to, kim jest. Kobieta zaczęła się nerwowo zachowywać i skierowała się do wyjścia. Mężczyzna zablokował jej drogę, doszło do szarpaniny, w wyniku której oboje upadli na podłogę.

W trakcie zajścia kobieta drapała i uderzała gospodarza po twarzy oraz ugryzła go w rękę. Mężczyźnie udało się odebrać oszustce reklamówkę z pieniędzmi. Gdy w mieszkaniu pojawiły się trzy inne osoby, które usłyszały kłótnię, fałszywa notariusz zaczęła krzyczeć, że została zaatakowana i opuściła mieszkanie.

Poszukiwana kobieta ma 40–45 lat, 170 cm wzrostu, jest średniej budowy ciała, w chwili przestępstwa miała blond włosy do ramion, nosiła okulary korekcyjne, ubrana była w zimową, ciemną kurtkę długości trzy czwarte, miała jasny szalik i brązową torebkę przewieszoną przez ramię.

Udostępniamy zdjęcie kobiety.

Przeczytaj także: „Fałszywy lekarz stanie przed sądem”„Sprzedawcy «cudownych leków» złapani”.

Menedzer Zdrowia facebook

 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.