Wyślij
Udostępnij:
 
 

Rekomendacja AOTMiT w sprawie stosowania szczepionki przeciwko pneumokokom

Źródło: Agencja Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji
Autor: Krystian Lurka |Data: 18.02.2020
 
 
- Uważa się za zasadne stosowanie szczepionki przeciwko pneumokokom w powszechnym szczepieniu realizowanym w PSO - wynika z rekomendacji nr 12/2020 wydanej przez Agencję Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji. Stanowisko dotyczy szczepionek Prevenar 13 i Synflorix. „Menedżer Zdrowia” udostępnia dokument w formacie pdf.
Rekomendacja prezesa Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji w sprawie zasadności stosowania w powszechnym szczepieniu realizowanym w ramach Programu Szczepień Ochronnych szczepionki przeciwko pneumokokom:
- Prezes agencji, biorąc pod uwagę stanowisko Rady Przejrzystości oraz dostępne dowody naukowe i wytyczne kliniczne, uznaje za zasadne stosowanie w powszechnym szczepieniu realizowanym w ramach Programu Szczepień Ochronnych szczepionki przeciwko pneumokokom.

Zgodnie z otrzymanym zleceniem ministra zdrowia, w ocenianym problemie decyzyjnym skupiono się na zapobieganiu inwazyjnej chorobie pneumokokowej w populacji pediatrycznej i porównaniu dostępnych na rynku szczepionek Synflorix i Prevenar 13.

Otrzymano zestaw analiz (analizę kliniczną, ekonomiczną i wpływu na budżet) od dwóch podmiotów odpowiedzialnych, których produkty dostępne są na rynku polskim.

Wyniki przedstawionych w analizach badań wskazują, że stosowanie szczepień (bez różnicowania preparatów) w populacji pediatrycznej jest skuteczne w redukcji ryzyka wystąpienia IChP. Oceniane preparaty charakteryzują się korzystnym profilem bezpieczeństwa. Zasadność szczepień dzieci potwierdzają również wytyczne kliniczne oraz eksperci [...].

Jeśli chcesz zapoznać się z dokumentem w całości, ściągnij rekomendacje, klikając w: „Rekomendacja prezesa Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji w sprawie zasadności stosowania w powszechnym szczepieniu realizowanym w ramach Programu Szczepień Ochronnych szczepionki przeciwko pneumokokom”.

Przeczytaj także: „Stanowisko AOTM w sprawie szczepionek przeciwko pneumokokom dla dzieci”, „Szczepienia przeciwko pneumokokom, czyli o skuteczności szczepionki 10-walentnej i 13-walentnej”, „Prof. Susanna Esposito: Skoniugowane szczepionki przeciwko pneumokokom są bardzo skuteczne”, „Nowacka przewodniczącą zespołu do spraw szczepień”, „Szczepienie dzieci przeciw grypie zapewnia ochronę całej populacji przed wirusami” i „Wiedza buduje zaufanie społeczne do szczepień”.

Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe