Wyślij
Udostępnij:
 
 

Roche partnerem strategicznego porozumienia warszawskiego instytutu onkologii

Źródło: Roche
Autor: Bartłomiej Leśniewski |Data: 14.03.2019
 
 
Centrum Onkologii – Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie, Uniwersytet w Lozannie oraz Instytut Badań nad Nowotworami Ludwig Institute staną się partnerami i będą wspólnie pracować nad tworzeniem nowych, innowacyjnych leków w Polsce.
- Współpraca Centrum Onkologii z zagranicznymi partnerami to możliwość wymiany doświadczeń z kluczowymi światowymi instytucjami badawczymi specjalizującymi się w immunoterapii oraz terapii spersonalizowanej nowotworów – mówi Aleksander Sowa, dyrektor ds. strategii i rozwoju portfolio w Roche Polska.

Jak informuje Roche, od blisko dwóch lat w Centrum Onkologii – Instytucie funkcjonuje Oddział Badań Wczesnych Faz (OBWF). Jest to pierwsza tego typu w Polsce jednostka realizującą onkologiczne badania przedkliniczne i kliniczne. OBWF powstał dzięki powołaniu Centrum Naukowo-Przemysłowego na podstawie umowy zawartej pomiędzy Centrum Onkologii – Instytutem im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie oraz firmą Roche Polska, dla której badania i rozwój niezmiennie pozostają kluczowym obszarem działalności w naszym kraju.

- Współpraca z zagranicznymi partnerami poszerzy nasze możliwości w zbieraniu tkanek, ich analizie i wyciąganiu wniosków. Umożliwi nam osiąganie sukcesu z nowymi lekami – komentuje prof. Piotr Rutkowski, pełnomocnik dyrektora do spraw badań klinicznych, przewodniczący rady naukowej Centrum Onkologii - Instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie.
 
© 2022 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.