Wyślij
Udostępnij:
 
 

Ruciński o wprowadzeniu współpłacenia i obniżeniu składki zdrowotnej

Źródło: Rzeczpospolita
Autor: Krystian Lurka |Data: 30.07.2019
 
 
– Warto rozważyć system dobrowolnego współfinansowania ponadprzeciętnych procedur, takich jak endoprotezoplastyka stawu biodrowego. Proteza skrojona na miarę sprawnemu 40-latkowi wystarczy do końca życia. Być może będzie chciał do niej dopłacić - mówi dr Marek Ruciński, poseł niezależny, konsultant programu wyborczego Nowoczesnej.
- Z kolei pacjenci, którzy regularnie dbają o zdrowie i robią badania profilaktyczne, powinni mieć w nagrodę obniżoną składkę zdrowotną – wyjaśnia Ruciński w rozmowie z "Rzeczpospolitą".

Jędrzejczyk o współpłaceniu
- Warunkiem wprowadzenia współpłacenia bez naruszenia prawa do równego dostępu do świadczeń opieki zdrowotnej finansowanej ze środków publicznych, musiałoby być wsparcie ze strony instytucji pomocy społecznej dla osób, dla których takie dopłacanie nie byłoby możliwe ze względu na status materialny. To – oczywiście - w rezultacie zwiększyłoby nakłady na opiekę zdrowotną, tak publiczne jak i prywatne - przyznał Tadeusz Jędrzejczyk, były prezes Narodowego Funduszu Zdrowia, w rozmowie z "Menedżerem Zdrowia".

Przeczytaj także: "Jędrzejczyk: Gdybym był ministrem zdrowia to...".

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe