Tomasz Paczos/Senat

Senatorowie za in vitro ►

Udostępnij:
Senacka Komisja Zdrowia zajęła się nowelizacją ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych – zapisano w niej finansowanie procedury in vitro z budżetu państwa od 1 czerwca 2024 r. Politycy byli jednogłośni – nie kryli przy tym radości.
Przewodnicząca senackiej Komisji Zdrowia Beata Małecka-Libera, rozpoczynając posiedzenie, wyraziła zadowolenie, że pierwsza ustawa, którą komisja się zajmuje, to inicjatywa obywatelska.

– Polacy chętnie podpisywali się pod projektem – podkreśliła.

Potem także innymi chwali dokument – między innymi Wojciech Konieczny z Lewicy i Agnieszka Pomaska z Koalicji Obywatelskiej.

7 grudnia senatorowie bez poprawek przyjęli projekt ustawy – oznacza to, że dokument trafi pod obrady Senatu plenarnego.

Posiedzenia do obejrzenia poniżej.500 mln zł w ustawie
Przypomnijmy – w obywatelskim projekcie zapisano refundację in vitro. Każdego roku – począwszy od 1 czerwca 2024 roku – na finansowanie procedury z budżetu państwa zostanie przeznaczone minimum 500 mln zł. Minister zdrowia będzie zobowiązany do corocznego przedstawiania Sejmowi sprawozdania z wykonywania ustawy.

Udostępniamy ustawę w całości.Dokument można oglądać na komputerach, niektórych telefonach lub ściągając go po kliknięciu w: Ustawa z 29 listopada 2023 r. o zmianie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych.

Przeczytaj także: „Sejm za finansowaniem in vitro”, „Komisja Zdrowia przyjęła projekt ustawy o in vitro” i „Ustawa o finansowaniu in vitro – Sejm zdecydował”.

 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.