Wyślij
Udostępnij:
 
 
Tomasz Stańczak/Agencja Wyborcza.pl

Składanie wypowiedzeń w proteście – zły obyczaj negocjacji płacowych

Źródło: Gazeta Wyborcza
Redaktor: Krystian Lurka |Data: 11.05.2022
 
 
Minister zdrowia Adam Niedzielski skomentował kłopoty kadrowe w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu im. Maurycego Madurowicza w Łodzi, w którym aż 22 z 35 lekarzy z oddziału ginekologiczno-położniczego złożyło wypowiedzenia. Szef resortu określił to jako „zły obyczaj negocjacji płacowych”.
Pod koniec kwietnia w łódzkim szpitalu z pracy zrezygnowało (z trzymiesięcznym okresem wypowiedzenia) 22 z 35 lekarzy specjalistów z zakresu ginekologii i położnictwa. Byli niezadowoleni ze swoich pensji, skarżyli się też na warunki w placówce, które odbiegają od obecnych standardów leczenia w Polsce.

Podczas konferencji prasowej w Centrum Kliniczno-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego w Łodzi – 9 maja – minister zdrowia Adam Niedzielski odniósł się do tej sytuacji.

– To nie jest pierwszy przypadek, w którym – już jako minister – spotykam się z takim, powiedziałbym, gromadnym złożeniem wypowiedzeń. Niestety, to weszło do złego obyczaju negocjacji płacowych – dialog od razu przechodzi w takie agresywne zachowania – powiedział szef resortu zdrowia zacytowany przez „Gazetę Wyborczą”. Adam Niedzielski dodał, że „zamierza podjąć stosowne kroki, aby załagodzić konflikt w placówce”.

– Do tej pory, a naprawdę było już kilka takich sytuacji, udawało nam się problemy zażegnać i mam nadzieję, że jak opadną emocje, również tak będzie w tym przypadku – stwierdził.

Przeczytaj także: „Zwolnijcie się i oczekujcie podwyżek”.

 
© 2022 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.