Wyślij
Udostępnij:
 
 
Sondaż: Polacy nie chcą takiej służby zdrowie. I uważają, że rząd źle się zabiera do jej naprawy
 
Działy: Aktualności
Dwie trzecie Polaków negatywnie ocenia publiczną służbę zdrowia. Uważa też, że podejmowane przez rząd działania na rzecz jej naprawy idą w złym kierunku – wynika z sondażu na panelu Ariadna dla portalu ciekaweliczby.pl.
- Prawie dwie trzecie (65%) dorosłych Polaków negatywnie ocenia publiczną służbę zdrowia, a prawie połowa (46%) źle ocenia działania rządu w sprawie jej naprawienia – podają ciekaweliczby.pl.

Portal zauważa, że negatywne opinie na temat publicznej służby zdrowia przeważają niemal we wszystkich elektoratach, nawet wśród sympatyków Prawa i Sprawiedliwości (60%).

Niemal połowa badanych (46%) negatywnie ocenia dotychczasowe działania rządu Zjednoczonej Prawicy w dziedzinie publicznej opieki zdrowotnej w Polsce. Najwięcej krytyków jest wśród zwolenników Nowoczesnej (89%) i PO (73%), lecz nie brakuje ich także w elektoracie Kukiz’15 (43%), a nawet PiS (22%).

Jak opisują ciekaweliczby.pl najbardziej oczekiwane działania ze strony rządu to zmniejszenie biurokracji w systemie ochrony zdrowia (42%), zwiększenie liczby lekarzy specjalistów (39%), podniesienie nakładów na służbę zdrowa pod warunkiem, że nie będzie się to wiązało z podniesieniem podatków lub składek zdrowotnych (37%), a także podwyższenie wynagrodzeń lekarzy, by nie musieli szukać pracy za granicą (31%).
 
© 2018 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe