Wyślij
Udostępnij:
 
 
Dawid Żuchowicz/Agencja Gazeta

Stanisław Karczewski: Zamykanie szpitali to absurd

Źródło: Polskie Radio
Redaktor: Krystian Lurka |Data: 03.09.2021
 
 
Gościem Programu 1 Polskiego Radia był senator PiS Stanisław Karczewski – skomentował pomysł zamykania części szpitali, o którym mówił marszałek Senatu prof. Tomasz Grodzki podczas Campusu Polska Przyszłości. – Marszałek Grodzki chce zwijania polskiej prowincji. Propozycja jest absurdalna – ocenił Karczewski.
Grodzki zaproponował, by zlikwidować część szpitali w Polsce – jako przykład podał Danię, gdzie szpitali jest zaledwie kilkanaście. Przytoczył dane, według których w Danii jest 16 szpitali na pięć milionów mieszkańców. – To w Polsce powinno być około 130 na 40 milionów, a jest prawie tysiąc – mówił polityk Platformy Obywatelskiej.

Senator Prawa i Sprawiedliwości Stanisław Karczewski 3 września odniósł się do pomysłu marszałka Grodzkiego.

– Propozycja jest absurdalna – dla mnie jest to smutne i groźne. To jest właśnie plan Platformy Obywatelskiej – powiedział senator.

W rozmowie został przywołany także argument marszałka Grodzkiego, który uważa, że w niektórych szpitalach nie ma sprzętu ani lekarzy – nie dostarczają takich usług, jakich pacjenci by oczekiwali.

– Jeżeli nie ma sprzętu, to trzeba go kupić. Jeśli nie ma ludzi, zadbajmy o to, żeby byli. Różnimy się diametralnie od PO. PiS chce wzmacniać szpitale – stwierdził Karczewski.

Przeczytaj także: „Dyskusja o liczbie szpitali w Polsce”.

 
© 2022 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.