Wyślij
Udostępnij:
 
 
Szczecin chwali się likwidacją kolejek do operacji zaćmy
Autor: Bartłomiej Leśniewski |Data: 11.07.2019
 
 
Od 1 kwietnia tego roku zabiegi usunięcia zaćmy nie są przez NFZ limitowane. Oznacza to, że Fundusz płaci za wszystkie wykonane w tym zakresie świadczenia. W Szczecinie w szpitalu na Pomorzanach oraz w wojewódzkim przy ul. Arkońskiej pacjenci przyjmowani są praktycznie na bieżąco.
- Jeśli ktoś zechce skorzystać z tej wyjątkowej okazji, może bez problemu zapisać się na pierwszą kwalifikującą do zabiegu wizytę. Jeśli ktoś czeka na zabieg w innym szpitalu, powinien jedynie zabrać stamtąd swoje skierowanie na zabieg i przekazać je do nowo wybranej placówki - informuje Małgorzata Koszur z NFZ w Szczecinie, cytowana przez „Głos Szczeciński”.

Miesiąc temu Pracodawcy RP, ze względu na pozytywne doświadczenia z rozwiązaniami przyjętymi w organizacji i finansowaniu zabiegów usuwania zaćmy, zwracają się o nielimitowanie świadczeń okulistycznych.

Adresatem listu otwartego był prezes Narodowego Funduszu Zdrowia.

- Zwracamy się do niego z prośbą o rozważenie nielimitowanego finansowania zabiegów w zakresie jednodniowych zabiegów okulistycznych, w tym m.in. zabiegów usuwania jaskry oraz zaćmy z jaskrą oraz zabiegów witrektomii – piszą Pracodawcy RP.

Ten postulat wychodzi naprzeciw oczekiwaniom zarówno podmiotów leczniczych realizujących chirurgię okulistyczną, jak i pacjentów.
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe