Wyślij
Udostępnij:
 
 
Szpital przy Banacha planuje rozbudowę
 
Działy: Aktualności
Samodzielny Publiczny Centralny Szpital Kliniczny w Warszawie stara się o dofinansowanie na rozbudowę. Pacjentów jest coraz więcej, a miejsca brakuje. Jedyną szansą jest powiększenie oddziału.
- Pomysł rozbudowy dotyczy stworzenia części, do której przeniesiona zostanie pracownia diagnostyczno-zabiegowa wraz z salami: przygotowania pacjenta, przygotowania lekarza, wybudzeniową, gabinetem badań oraz niezbędnym zapleczem z nadzorem pacjenta bezpośrednio przed i po wykonywanych zabiegach - informuje "Fakt". Wniosek o dofinansowanie projektu przez Unię Europejską w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko został już złożony. Zarządzający placówką wnioskowali o 12 milionów złotych.

- Dzięki tym pieniądzom po przebudowie będziemy mogli leczyć pacjentów szybciej i na większą skalę. Zwiększy się też standard sali zabiegowej, co pozwoli w szczególnie trudnych przypadkach na podjęcie interwencji kardiochirurgicznej bez konieczności przenoszenia pacjenta w stanie zagrożenia życia na blok operacyjny szpitala – powiedział prof. dr hab. med. Grzegorz Opolski w rozmowie z "Faktem".

Aktualnie klinika posiada salę oraz sprzęt liczące sobie po 20 lat.

Rozstrzygnięcie konkursu o dofinansowanie nastąpi w maju.

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia/ i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2018 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe