Wyślij
Udostępnij:
 
 
Szumowski: Na efekty reform trzeba będzie czekać latami
Źródło: Rzeczpospolita
Autor: Bartłomiej Leśniewski |Data: 24.03.2019
 
 
Ile konkretnie? - Na niektórych polach nawet dziesięć lat – przyznał minister Łukasz Szumowski.
Minister zdrowia udzielił wywiadu "Rzeczpospolitej".

- Intensywnie pracujemy nad wieloma różnymi rozwiązaniami, ale siłą rzeczy na efekty musimy trochę poczekać. Nie jest tak, że dziś zainwestujemy pół miliarda i od razu będzie świetnie. Efekty naszych działań zobaczymy za rok, dwa, pięć, a czasami, jak z kadrami, za dziesięć lat - powiedział minister Szumowski.

Dodał, że efekty niektórych zmian pacjenci powinni poczuć już w ciągu najbliższych miesięcy. Inne z kolei, jak np. dbałość o kształcenie kadr medycznych, gdzie mamy bardzo duży postęp, dadzą efekt w przyszłości.

- Przykładem tego jest choćby zwiększenie liczby miejsc na studiach medycznych w trybie stacjonarnym z ok. 3100 w 2014 do ok. 4600 w tym roku akademickim. Trzeba będzie poczekać, ale są to zmiany niezbędne i pozytywne – powiedział Szumowski. Ponownie zapowiadał też zwiększenie nakładów na szpitale.

- W tym roku przeznaczamy dodatkowe 900 mln zł na poprawę dostępności do świadczeń. Zasadnicza część tych pieniędzy trafi do szpitali – przyznał.

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i LinkedInie: www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe