Wyślij
Udostępnij:
 
 
Szumowski: Samorządy wykorzystały tylko 53 ze 130 milionów złotych na doposażenie szkolnych gabinetów
Źródło: KL, Polska Agencja Prasowa
Autor: Krystian Lurka |Data: 23.06.2018
 
 
- Ze 130 milionów złotych dotacji przeznaczonych w 2017 roku na wyposażenie gabinetów profilaktyki zdrowotnej w szkołach samorządy, jako organy nadzorujące, wykorzystały tylko 53 mln zł - powiedział minister zdrowia.
Minister był pytany o wyniki kontroli dotyczącej opieki zdrowotnej nad dziećmi i młodzieżą w wieku szkolnym.

- Gabinety w szkołach są odpowiedzialnością samorządów i to samorządy odpowiadają za wybudowanie szkół, ich utrzymanie i gabinety. Myśmy w zeszłym roku przeznaczyli 130 mln zł na wyposażenie gabinetów szkolnych, z czego samorządy, jako organy nadzorujące szkoły, wykorzystały tylko z 53 mln, resztę musieliśmy oddać - powiedział Szumowski i dodał: - Jest problem, prosimy, by gabinetów było więcej, asygnujemy pieniądze na ich wyposażenie. W zeszłym roku to była gigantyczna suma zagwarantowana specustawą, czyli 130 mln zł, z których przez samorządy wykorzystana została mniej niż połowa.

Szumowski wskazał, że zaplanowano także 5 mln za wyposażenie gabinetów stomatologicznych. - Mam nadzieję, że środki te zostaną wykorzystane - stwierdził. O sprawie poinformowała Polska Agencja Prasowa.
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe