Cezary Aszkiełowicz/Agencja Gazeta

Szymon Hołownia: Nie zgodzę się na liberalizację dostępu do aborcji

Udostępnij:
– Zawetuję, jestem zwolennikiem pozostawienia „ustawy aborcyjnej” w obecnym kształcie – mówi kandydat w wyborach prezydenckich Szymon Hołownia, odpowiadając na pytanie, czy poprze przepisy liberalizujące dostęp do aborcji.
Szymon Hołownia rozmawia z „Onet.pl”.

– Hołownia mówił, że aborcja to zawsze zabójstwo – przypomina „Onet.pl” i pyta, czy kobiety powinny być karane za przerywanie ciąży.

– Nie, ale powiem wprost, w moim światopoglądzie aborcja nigdy nie jest w porządku. Swoje poglądy na ten temat wygłaszałem dotąd jako osoba prywatna. Gdy jestem kandydatem na urząd prezydenta, muszę na wiele spraw patrzeć szerzej, bo przyjdzie mi podejmować decyzje w duchu odpowiedzialności za miliony obywateli, również tych niepodzielających mojego zdania. Uważam, że ostatnia rzecz, której Polska dziś potrzebuje, to kolejna wojna domowa, tym razem o aborcję, co do której nigdy w Polsce zgody nie było ani nigdy nie będzie – odpowiada Hołownia.

– Kandyduję na prezydenta, a nie naczelnego etyka kraju lub prymasa Polski – dodaje Hołownia.

Przeczytaj także: „Kosiniak-Kamysz o referendum w sprawie aborcji”, „Kosiniak-Kamysz rozpoczął kampanię wyborczą. Zapowiedział reformę służby zdrowia”, „Kidawa-Błońska przedstawiła program wyborczy. Mówiła o 6 proc. PKB na zdrowie w 2021 r.” i „Czy prezydent wyleczy chorą ochronę zdrowia?”.

 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.