Sejm

Tabletka „dzień po” tak szybko, jak się da

Udostępnij:
Przewodniczący sejmowej Komisji Zdrowia Bartosz Arłukowicz poinformował, kiedy politycy zajmą się nowelizacją Prawa farmaceutycznego, w której zapisano zmiany dotyczące pigułek „dzień po”.
Do Sejmu przesłano projekt nowelizacji Prawa farmaceutycznego, w którym zmieniono zapisy dotyczące dostępu do antykoncepcji awaryjnej.

Udostępniamy projekt w całości.Dokument można oglądać na komputerach, niektórych telefonach lub ściągając go po kliknięciu w: Projekt ustawy o zmianie ustawy – Prawo farmaceutyczne.

O tym, co dalej z projektem, poinformował na Twitterze przewodniczący sejmowej Komisji Zdrowia z Koalicji Obywatelskiej Bartosz Arłukowicz.

– Jedziemy z tabletką „dzień po” tak szybko, jak się da. Posiedzenie komisji w tej sprawie 7 lutego – napisał Arłukowicz, podkreślając, że „kobiety mają prawo do decydowania o sobie”.W przygotowanej przez rząd nowelizacji zapisano, że dla osób powyżej 15. roku życia antykoncepcja awaryjna będzie dostępna bez recepty. W wypadku młodszych recepta będzie niezbędna do zakupu leku.

Przeczytaj także: „Awantura o pigułkę”, „Tabletki dzień po bez recepty” i „Tabletki dzień po będą dostępne od ręki”.

 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.