Wyślij
Udostępnij:
 
 
Twitter.com/Platforma_org

Telewizja publiczna ma szczepionkową misję do wykonania ►

Redaktor: Krystian Lurka |Data: 29.07.2021
 
 
– Gdyby TVP Info poświęciła połowę czasu, jaki przeznacza na lekcje niemieckiego ze mną, to mogłaby przekonywać do szczepień. W niektórych miejscach w Polsce to jedyne źródło informacji i to właśnie tam jest największy problem z wyszczepialnością – mówił lider Platformy Obywatelskiej Donald Tusk podczas konferencji prasowej.
Donald Tusk spotkał się z członkami Rady Medycznej ds. COVID-19 przy premierze Mateuszu Morawieckim – między innymi z prof. Krzysztofem Pyrciem, dr. Pawłem Grzesiowskim, prof. Robertem Flisiakiem i prof. Krzysztofem Simonem. Udział w rozmowach wzięli też były minister zdrowia i poseł PO Bartosz Arłukowicz oraz senator Beata Małecka-Libera. Po rozmowach odbyła się konferencja prasowa.

O czym mówił Tusk?

Między innymi o „tymczasowości, prowizoryczności i niepewności działań rządu” i „skandalu organizacyjnym”. Polityk zwrócił uwagę, że najważniejszym zadaniem rządzących jest promocja szczepień.

– Powinni wykorzystać do tego także media publiczne – podkreślił Tusk, dodając, że „kwestia szczepień powinna być wyjęta z kontekstu politycznego”.

– Gdyby TVP Info poświęciła połowę czasu, jaki przeznacza na lekcje niemieckiego ze mną, to mogłaby przekonywać do szczepień – mówił Tusk. W ten sposób nawiązał do materiałów emitowanych w telewizji publicznej, krytykujących jego powrót do krajowej polityki, w których wykorzystano fragmenty wypowiedzi lidera Platformy po niemiecku: „für Deutschland” i „Danke für Alles”.Przeczytaj także: „Mapa immunizacji”.

 
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe