BARTŁOMIEJ BARCZYK/AGENCJA GAZETA

WOŚP zebrała już 62 miliony złotych, a liczenie wciąż trwa!

Redaktor: Krystian Lurka
|
Źródło: KL, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, TVN
Tagi: WOŚP
W poniedziałek, tuż po północy, Jerzy Owsiak ogłosił, ile pieniędzy zebrano i policzono do tamtego momentu. To rekordowe 62 mln 418 tys. zł, czyli niemal o połowę więcej niż rok wcześniej! Wtedy WOŚP kończyła dzień z wynikiem 43,4 mln zł.
- Zrobiliśmy tak, że stan naszego konta jest po prostu rekordowy - cieszył się już w nocy z niedzieli na poniedziałek Jerzy Owsiak. - Polska to jest kraj nas wszystkich. Pokazaliśmy, że jesteśmy razem, bardzo kochamy się nawzajem i możemy sobie pomagać. Byliście z nami na każdym krańcu świata. I za to wam bardzo dziękujemy. Cieszymy się, że zrobiliśmy coś tak niesamowitego - dodał Jerzy Owsiak.

W niedzielę Polacy znów pokazali, że potrafią się zjednoczyć w szczytnym celu. W całym kraju na kwestowało ponad 120 tys. wolontariuszy WOŚP, ale puszki wypełniały się pieniędzmi też za granicą. Australia, Stany Zjednoczone, Francja, Niemcy, Belgia. W tegorocznym, którego tytuł to "Dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom" zorganizowano blisko 1700 sztabów, w tym aż 56 zagranicznych. O sprawie informuje "TVN24.pl".

Jerzy Owsiak zapowiedział, że w poniedziałek o godzinie 15 WOŚP poda szacowaną sumę, którą zebrała w czasie niedzielnego finału. - A później będzie liczenie gotówki. Tradycją jest, że kiedy w banku mamy pieniądze, które szacujemy, że są, to wtedy licznik na naszych stronach internetowych staje w miejscu. Robimy tak, żeby niespodzianką był ostateczny komunikat 8 marca - wyjaśnił.

Mimo że rządzący nie kryją swej niechęci do akcji Owsiaka, nie wszyscy politycy związani z PiS-em odmówili pomocy. Minister zdrowia Konstanty Radziwiłł zaoferował na aukcję spędzenie z nim jednego dnia w budynku resortu, a prezydent Andrzej Duda ofiarował spinki do swojej koszuli. Aukcje trwają.

Przeczytaj także: "Konstanty Radziwiłł zaprasza na spacer po ministerstwie. Wycieczkę wystawił na aukcji WOŚP!" i "Prof. Szyfter i Owsiak: Wątpisz w WOŚP? Odwiedź jakikolwiek szpital albo posłuchaj, jak mówi 9-letnia Hania"
 
© 2023 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.