Wyślij
Udostępnij:
 
 

Walka z wiatrakami

Źródło: Ministerstwo Zdrowia
Autor: Krystian Lurka |Data: 21.07.2019
 
 
Tagi: leki, lek
Przedstawiciele resortu zdrowia zapewniają, że kryzysu lekowego nie ma, ale zarządzeniem z 19 lipca powołują zespół do spraw przeciwdziałania brakom w dostępności produktów leczniczych.
Z zarządzania wynika, że do zadań zespołu należy:
- analiza danych, gromadzonych przez Ministerstwo Zdrowia, organy podległe i nadzorowane przez ministra zdrowia oraz Naczelną Izbę Aptekarską i inne podmioty związanych z dostępnością produktów leczniczych na terytorium Polski, ze szczególnym uwzględnieniem produktów leczniczych refundowanych,
- przygotowywanie rekomendacji dla ministra zdrowia oraz organów podległych lub nadzorowanych przez ministra zdrowia w zakresie działań, które powinny zostać podjęte w celu przeciwdziałania brakom dostępności produktów leczniczych.

W skład zespołu wchodzą:
- przewodniczący zespołu - podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia odpowiedzialny za politykę lekową,
- zastępca przewodniczącego zespołu – dyrektor lub zastępca dyrektora departamentu właściwego do spraw polityki lekowej w Ministerstwie Zdrowia,
- przedstawiciel departamentu do spraw polityki lekowej w Ministerstwie Zdrowia,
- członkowie zespołu - przedstawiciele Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych, Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego, Narodowego Funduszu Zdrowia, Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia, Naczelnej Izby Aptekarskiej i Naczelnej Izby Lekarskiej.

O czym jeszcze napisano w zarządzaniu?

Jeśli chcesz ściągnąć dokument, kliknij w: "Zarządzenie w sprawie utworzenia zespołu do spraw przeciwdziałania brakom w dostępności produktów leczniczych".

Przeczytaj także: "Miłkowski: Nie ma zagrożenia ciągłości terapii u pacjentów z powodu braku leków" i "Zbigniew Fijałek: Kryzys lekowy mnie nie dziwi".

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe