Wyślij
Udostępnij:
 
 
Winny A/H1N1
Źródło: RMF FM
Autor: Bartłomiej Leśniewski |Data: 14.04.2019
 
 
Wyjątkowo groźny sezon grypowy jest za nami. Od początku września w Polsce z powodu tej choroby lub powikłań pogrypowych zmarły 143 osoby. - To najwięcej od pięciu lat - alarmują specjaliści z Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy.
- W ostatnim sezonie spadła liczba zachorowań na grypę. Wyższa śmiertelność wynika przede wszystkim z faktu, że za większość przypadków zachorowań odpowiada wirus A/H1N1, który niesie za sobą ryzyko bardzo groźnych powikłań, szczególnie niebezpiecznych dla seniorów – podaje RMF FM.

Fatalnym miesiącem był luty. Z powodu grypy w tym miesiącu zmarło 81 osób - wynika z danych Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego - Państwowego Zakładu Higieny.

- W pierwszym tygodniu (od 1 do 7 lutego) zanotowano 15 zgonów, w drugim (od 8 do 15 lutego) - 25, w trzecim (od 16 do 22 lutego) - 19, zaś w ostatnich dniach lutego (od 23 do 28) zmarły 22 osoby – wylicza Polsat News.

Najlepszą metodą zapobiegania zarażeniom wirusem grypy oraz uniknięcia powikłań są szczepienia profilaktyczne, dlatego niezwykle istotne jest nie tylko właściwe diagnozowanie i rozpoznawanie objawów grypy, ale również podejmowanie działań profilaktycznych, które pomogą ustrzec się przed ostrą infekcją bądź złagodzą jej przebieg.
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe