Wyślij
Udostępnij:
 
 
Wojciech Andrusiewicz: Skontrolowaliśmy zwolnienia lekarskie. 98 milionów złotych wraca do funduszu chorobowego
 
Działy: Aktualności
- 98,4 milionów złotych wróciło do funduszu chorobowego po tym, jak ZUS skontrolował zwolnienia lekarskie w pierwszym półroczu 2017 roku - przyznał Wojciech Andrusiewicz, rzecznik ZUS.
- Zgodnie z prawem, ZUS prowadzi kontrole zarówno pod kątem prawidłowości orzekania o czasowej niezdolności do pracy, jak i prawidłowości wykorzystania zwolnień lekarskich - przypomina "Dziennik Gazeta Prawna" i informuje, że od stycznia do końca czerwca 2017 roku ZUS przeprowadził ponad 265 tysięcy kontroli osób posiadających zaświadczenie o czasowej niezdolności do pracy. Wydano 10,6 tysięcy decyzji wstrzymujących dalszą wypłatę zasiłków chorobowych. Kwota wstrzymanych z tego tytułu zasiłków to prawie 7 milionów złotych. - A łącznie kwota obniżonych i cofniętych świadczeń pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa od stycznia do końca czerwca 2017 r. wyniosła niemal 98,4 milionów złotych - przyznał Wojciech Andrusiewicz, rzecznik ZUS.

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia/ i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2018 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe