Wyślij
Udostępnij:
 
 
Wójcik o "sieci szpitali B" i zdjęciu odpowiedzialności za ochronę zdrowia z samorządów
Źródło: KL
Autor: Krystian Lurka |Data: 08.03.2018
 
 
- Powinna powstać alternatywna sieć szpitali, która skupiałaby szpitale o profilu internistycznym – przyznał Marek Wójcik ze Związku Miast i Powiatów Polskich. Podkreślał też, że jest konieczność odciążenia samorządów od finansowania systemu ochrony zdrowia.
- Chcielibyśmy, żeby na samorządy nie zrzucano odpowiedzialności za system ochrony zdrowia. Przez to musimy szukać dodatkowych środków w naszych pustych kasach. Od 1999 roku samorządy wydały na ochronę zdrowia ponad 20 miliardów złotych. To ogromna kwota – powiedział Marek Wójcik podczas debaty w ramach trzeciego Międzynarodowego Kongresu Wyzwań Zdrowotnych.

- Mam pomysł żeby powstała "sieć B" - przyznał Wójcik i wyjaśnił, że chodzi głównie o oddziały wewnętrzne, które muszą być blisko pacjentów. - To są odziały, które będą przyszłością. Tam powinny się znaleźć takie szpitale, które prowadza taka działalność. Nawet powinny być preferowane – podkreślił Marek Wójcik.

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe