Wyślij
Udostępnij:
 
 
123RF

Wyniki konkursu na działalność badawczo-rozwojową

Redaktor: Krystian Lurka |Data: 25.09.2020
 
 
Rozstrzygnięto pierwszą rundę konkursu Agencji Badań Medycznych na działalność badawczo-rozwojową dotyczącą niekomercyjnych badań klinicznych. Na pierwszy miejscu jest projekt „Ocena skuteczności i bezpieczeństwa empagliflozyny w leczeniu neutropenii u pacjentów z glikogenozą 1b” o wartości 5,2 mln zł. Wnioskodawca to Instytut „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka”.
Na podstawie listy sporządzonej w wyniku procedury konkursowej, finansowanie w pierwszej rundzie konkursu otrzymało 16 projektów, których łączna kwota finansowania wynosi 182 mln zł.

Na pierwszym miejscu jest projekt „Ocena skuteczności i bezpieczeństwa empagliflozyny w leczeniu neutropenii u pacjentów z glikogenozą 1b” o wartości 5,2 mln zł, na drugim „Ocena skuteczności leczenia chorych z nowotworami neuroendokrynnymi i nieresekcyjnymi przerzutami do wątroby, z użyciem analogu somatostatyny znakowanego alfa emiterem, 225Ac-DOTATATE” o 17,2 mln zł, a trzecim – „Zastosowanie terapii celowanej u dzieci od 3 do 18 roku życia z rozpoznaniem rozlanego naciekającego glejaka mostu (diffuse intrinsic pontine glioma-DIPG) w oparciu o wyniki badań genetycznych – DIPGen” wycenione na 16,5 mln zł.

Jeśli chcesz ściągnąć listę, kliknij w: „Lista rankingowa konkursu na działalność badawczo-rozwojową w zakresie niekomercyjnych badań klinicznych – runda pierwsza”.

W sumie wpłynęły 53 wnioski o łącznej wartości ponad 600 mln zł, z czego największą liczbę wniosków złożono w obszarze kardiologii i onkologii. Do oceny merytorycznej skierowano 41 wniosków.

Przeczytaj także: „Zewnętrzni eksperci a wnioski do ABM”.

Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe