Wyślij
Udostępnij:
 
 
XVII Forum Szpitali w Poznaniu
Źródło: AK
Autor: Alicja Kostecka |Data: 17.10.2018
 
 
Prof. Łukasz Szumowski: - Chciałbym życzyć wszystkim studentom i adeptom medycyny, aby znaleźli w wśród swoich nauczycieli mentora, od którego mogliby uczyć się prawdziwej służby pacjentowi i pasji do tego zawodu.
Tymi słowami zakończył wykład inauguracyjny podczas wieczoru Świętego Łukasza minister zdrowia w Poznaniu, wygłoszony na XVII Forum Szpitali, które rozpoczęło się w Poznaniu wczoraj. Temat wykładu ministra brzmiał: "Jak łączyć służbę pacjentom z prowadzeniem pracy naukowej oraz skutecznym formowaniem kolejnych pokoleń medyków".

Podczas konferencji bardzo silnie akcentowana jest tematyka zarządcza, a swoja wiedzą dzielą się praktycy – dyrektorzy szpitali, którzy na co dzień zmagają się z trudami zmagania się z podmiotami leczniczymi.
Prawdziwą plagę w polskich szpitalach stanowią zakażenia. Okazuje się, że główna przyczyna zakażeń to brudne ręce. W Polsce personel medyczny myje ręce średnio 6 razy dziennie, podczas gdy na świecie wskaźnik ten wynosi 12 razy. – Infrastruktura jest ważna, ale należy wpierw zmienić nawyki ludzi – mówił dr n. med. Tomasz Ozorowski.

W czasie XVII Forum Szpitali zaprezentowano publikację „Wyjątkowa opowieść Mistrzów”, która została przygotowana z okazji 195-lecia Szpitala Klinicznego Przemienienia Pańskiego w Poznaniu i stanowi zbiór 15 wywiadów z nestorami tej placówki.
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe