Wyślij
Udostępnij:
 
 
Założenia do strategii NFZ na lata 2019–2023: rozpoczęły się konsultacje
Źródło: KL, Narodowy Fundusz Zdrowia
Autor: Krystian Lurka |Data: 13.11.2018
 
 
NFZ przedstawił do konsultacji społecznych założenia do strategii Narodowego Funduszu Zdrowia na lata 2019–2023 wraz z mapą celów strategicznych oraz zestawieniem inicjatyw. - Budowa nowoczesnej organizacji, dbającej o zapewnienie pacjentom lepszego dostępu do wysokiej jakości świadczeń, wymaga opracowania strategii, która precyzyjnie określi cele i będzie sprzyjać koordynacji działań - czytamy w uzasadnieniu.
- Strategia ma pomóc w budowie spójnej organizacji, która w skali kraju będzie realizowała jednolite procesy i procedury. Dzięki temu, niezależnie od miejsca, gdzie pacjent i świadczeniodawca będą kontaktować się z NFZ, uzyskają jednolitą informację i wystandaryzowaną usługę - czytamy w komunikat płatnika.

Opinie można przesyłać wyłącznie drogą mailową na adres strategia@nfz.gov.pl do 16 listopada. 23 listopada planowana jest konferencja z udziałem osób, instytucji i organizacji, które prześlą opinię w sprawie założeń do strategii.

Założenia do przeczytania na stronie Narodowego Fundusz Zdrowia w zakładce: "Założenia do strategii NFZ".

Przeczytaj także: "Projekt ustawy o in vitro: pomoc tylko dla małżeństw" i "Projekt zarządzenia w sprawie programów lekowych: zmiany dotyczą sildenafilu, epoprostenolu i macytentanu".

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe