Zaproponowali ratownikowi z wyższym wykształceniem 2100 zł, a „kanalarzowi” bez odruchów wymiotnych 2000

Wyślij:
Udostępnij:
Redaktor: Krystian Lurka
|
Źródło: Krystian Lurka, Urząd pracy w Warszawie, Ratownictwo Medyczne - łączy nas wspólna pasja
Urząd pracy w Warszawie zaoferował dwie możliwości zatrudnienia. Pierwszą jest praca dla ratownika medycznego, który musi posiadać wyższe wykształcenie. Wynagrodzenie to 2100 złotych. Druga jest dla oczyszczacza kanalizacji, zbiorników i studzienek, który co miesiąc dostanie 2000 złotych. Ratownicy są oburzeni. - I psu w d*** sześć lat nauki i siódmy w toku - grzmi jeden z oburzonych ratowników-internautów.
Opisywana pierwsza oferta pracy pojawiła się na stronie internetowej urzędu w poniedziałek (14 listopada).

Zgodnie z informacjami zawartymi w ofercie ratownik medyczny musi posiadać wykształcenie wyższe kierunkowe, umiejętności organizacyjne, uprawnienia do wykonywania zawodu, a doświadczenie zawodowe będzie dodatkowym atutem. W zakresie obowiązków ratownika będzie sprawowanie opieki dostosowanej do potrzeb osób przewlekle somatycznie chorych, udzielanie pierwszej pomocu przedmedycznej, dbanie o bezpieczeństwo mieszkańców i organizacja pracy podległego personelu. Praca jest trzyzmianowa. Proponowana umowa to umowa o pracę na okres próbny. Comiesięczna wypłata to 2100 złotych.

W przypadku drugiej oferty (na stronie opublikowano ją 10 listopada) proponowana jest umowa umowa o pracę na czas określony.

Wymagane jest wykształcenie zawodowe, brak odruchów na brzydkie zapachy i doświadczenie w oczyszczaniu zbiorników studzienek rur kanalizacyjnych. Do obowiązków należy czyszczenie, mycie szamb studzienek i rur kanalizacyjnych z osadów, fekalii, wchodzenie do środka. Praca jest dwuzmianowa. Wynagrodzenie to 2000 złotych.

Porównanie powyższych ofert pojawiło się faceboowej grupie skupiającej ratowników medycznych pod nazwą "Ratownictwo Medyczne - łączy nas wspólna pasja". Komentarze pod opisem proponowanych pracy jednoznacznie wskazywały, że ratownicy są oburzeni. - Może od oczyszczacza też zależy życie tysięcy obywateli? - pyta jeden z internatów. Inni przyznaje, że taka sytuacja to kpina, a kolejny... po prostu przeklina.

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia/ i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2023 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.