Wyślij
Udostępnij:
 
 
Materiały prasowe

Zmiany w Teva Pharmaceuticals Polska

Źródło: Materiały prasowe
Redaktor: Krystian Lurka |Data: 27.09.2022
 
 
Janis Meiksans – dotychczasowy dyrektor generalny w Teva na Węgrzech – objął stanowisko dyrektora generalnego Teva Pharmaceuticals na Polskę i Europę Środkowo-Wschodnią oraz szefa regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Z wykształcenia jest chirurgiem dziecięcym.
– Meiksans, przejmując rolę szefa na Polskę oraz region CEE, będzie odpowiadał za osiem rynków – Polskę, Czechy, Słowację, Węgry, Rumunię, Litwę, Łotwę i Estonię, blisko współpracując z raportującymi do niego dyrektorami generalnymi w poszczególnych krajach – poinformowano w komunikacie prasowym, wyjaśniając, że „Meiksans, obejmując nową rolę, dołączył jednocześnie do Europejskiego Zespołu Zarządzającego, podlegając bezpośrednio szefowi Teva na Europę, Richardowi Daniellowi”.

Meiksans zastąpił Michała Nitkę, który w lipcu 2022 r. został dyrektorem regionalnym Teva na Włochy i region SEE, a także objął rolę szefa globalnej działalności OTC w Teva.

O nowym dyrektorze
Janis Meiksans związany jest z branżą farmaceutyczną od 25 lat.

Do firmy Teva dołączył w 2011 r., po przejęciu przez grupę spółek Cephalon/Mepha, gdzie pełnił funkcję dyrektora generalnego Mepha Baltic. W Tevie objął stanowisko dyrektora generalnego w obszarze państw bałtyckich, a w 2019 r. przejął zarządzanie działalnością komercyjną Teva na Węgrzech.

Janis Meiksans jest z wykształcenia chirurgiem dziecięcym – pracował w tym zawodzie przez niemal 20 lat w Łotewskim Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Rydze. Podyplomowo ukończył międzynarodowy marketing oraz finanse w zarządzaniu w Międzynarodowej Szkole Biznesu INSEAD z siedzibą w Fointainebleau.

 
© 2022 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.