Wyślij
Udostępnij:
 
 

Pieńkowski przestaje kierować Radomskim Centrum Onkologii

Źródło: KL
Redaktor: Krystian Lurka |Data: 31.10.2018
 
 
Prof. Zoran Stojcev zastąpi na stanowisku dyrektora medycznego prof. Tadeusza Pieńkowskiego w Radomskim Centrum Onkologii. Kiedy? Od czwartku (1 listopada).
Prof. Stojcev jest związany z Radomskim Centrum Onkologii od początku istnienia szpitala, jest również kierownikiem oddziału chirurgii onkologicznej. Ukończył wydział lekarski Uniwersytetu w Bratysławie w 1988 r. Rok później rozpoczął pracę na oddziale chirurgii ogólnej Szpitala w Słupsku, gdzie spędził 27 lat. Tam zdobył specjalizację w chirurgii ogólnej i chirurgii onkologicznej. Odbył wiele staży i kursów w renomowanych ośrodkach w kraju i zagranicą takich jak: Centrum Onkologii w Seulu, Szpital Toranomon w Tokyo, Szpitale w Bordeaux, Berlinie i Madrycie, Centrum Onkologii w Warszawie, Krakowie i Gliwicach.

W ostatnich latach profesor łączył pracę pomiędzy Radomiem, a Katowicami, gdzie był kierownikiem kliniki chirurgii Onkologicznej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.

Profesor Stojcev to autor i współautor licznych publikacji krajowych i zagranicznych.

Jest członkiem towarzystw naukowych:
- European Society of Surgical Oncology,
- Towarzystwa Chirurgów Polskich,
- Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej,
- Polskiego Towarzystwa Żywienia Poza i Dojelitowego,
- Polskiego Towarzystwa Badania Raka Piersi.

Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe