Specjalizacje, Kategorie, Działy
123RF

19 projektów z dofinansowaniem ABM

Udostępnij:
Tagi: ABM, konkurs
W II rundzie Konkursu na badania head-to-head w zakresie niekomercyjnych badań klinicznych lub eksperymentów badawczych dofinansowanie przyznano 19 projektom badawczym. Agencja Badań Medycznych przeznaczyła na ten cel w sumie ponad 200 mln zł.
Prezes Agencji Badań Medycznych dr hab. n. med. Radosław Sierpiński zatwierdził listę rankingową zawierającą wyniki II rundy Konkursu na badania head-to-head w zakresie niekomercyjnych badań klinicznych lub eksperymentów badawczych – edycja II (ABM/2023/1).

Na podstawie listy rankingowej sporządzonej w wyniku przeprowadzenia procedury konkursowej rekomendację do dofinansowania w konkursie otrzymało 19 projektów, dla których łączna kwota dofinansowania wynosi 241 299 293,74 zł.

Nabór wniosków w II rundzie konkursu trwał od 18 kwietnia do 23 maja 2023 r. Wpłynęło 76 wniosków o łącznej wartości projektów 932 803 796,08 zł. Do oceny merytorycznej zostało skierowanych 70 wniosków.

ABM informuje, że z uwagi na bardzo duże zainteresowanie konkursem ABM/2023/1 i liczbę złożonych w nim projektów badań klinicznych i eksperymentów badawczych dających szansę na poprawę sytuacji pacjentów w Polsce, przede wszystkim poprzez zwiększenie dostępności nowoczesnych metod diagnostyki i leczenia, prezes agencji podjął decyzję o podniesieniu pierwotnej alokacji na II rundę o 141 299 293,74 zł.

Jeśli chcesz ściągnąć dokument, kliknij w: Lista rankingowa II rundy Konkursu na badania head-to-head w zakresie niekomercyjnych badań klinicznych lub eksperymentów badawczych – edycja II ABM/2023/.pdf.
 
Redaktor prowadzący:
dr n. med. Katarzyna Stencel - Oddział Onkologii Klinicznej z Pododdziałem Dziennej Chemioterapii, Wielkopolskie Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii im. Eugenii i Janusza Zeylandów w Poznaniu
 
facebook linkedin twitter
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.