Specjalizacje, Kategorie, Działy
123RF

Bez limitów w opiece paliatywnej i hospicyjnej

Udostępnij:
Prezes Narodowego Funduszu Zdrowia podpisał zarządzenie, które znosi limity finansowania w leczeniu pacjentów w hospicjach stacjonarnych, oddziałach medycyny paliatywnej, hospicjach domowych i poradniach medycyny paliatywnej.
Pod koniec marca poinformowano, że przygotowany jest projekt przepisów, dzięki którym limity finansowania nie będą już obowiązywały w:
– oddziałach medycyny paliatywnej,
– hospicjach stacjonarnych i domowych,
– poradniach medycyny paliatywnej.

Konsultacje społeczne projektu zarządzenia zakończyły się 27 marca – dwa dni później prezes NFZ Filip Nowak podpisał zarządzenie, które znosi limity w opiece paliatywnej i hospicyjnej od 1 kwietnia.

Udostępniamy zarządzenie w całości.Dokument można oglądać na komputerach, niektórych telefonach lub ściągając go po kliknięciu w: Zarządzenie nr 41/2024/DSOZ prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia z 29 marca 2024 r. zmieniające zarządzenie w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów w rodzaju opieka paliatywna i hospicyjna.

Przeczytaj także: „Hospicjum to nie umieralnia”.

 
Redaktor prowadzący:
dr n. med. Katarzyna Stencel - Oddział Onkologii Klinicznej z Pododdziałem Dziennej Chemioterapii, Wielkopolskie Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii im. Eugenii i Janusza Zeylandów w Poznaniu
 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.