Specjalizacje, Kategorie, Działy
123RF

Pieniądze zamiast na onkologię trafiły do Fundacji Lux Veritatis

Udostępnij:
400 tys. zł z Narodowej Strategii Onkologicznej na lata 2020-2030 przekazano związanej z Tadeuszem Rydzykiem Fundacji Lux Veritatis. Pieniądze te przeznaczone zostały na zakup spotów w Telewizji Trwam.
Poseł Krzysztof Brejza z Platformy Obywatelskiej przekazał w mediach społecznościowych pismo wiceministra zdrowia Waldemara Kraski w sprawie środków przekazanych z funduszy przeznaczonych na leczenie raka.

Wsparcie finansowe dla Fundacji Lux Veritatis
Jak napisał poseł Brejza na platformie X/TT: "PiS-owskie Ministerstwo Zdrowia już po wyborach 15 X przelało niemal 400 tys. zł do związanej z Tadeuszem Rydzykiem Fundacji Lux Veritatis: 18 X - 192 tys. zł, 17 XI - 184 tys. zł na zakup spotów w telewizji. Pieniądze pochodziły z … Narodowej Strategii Onkologicznej".Chodziło o kampanię "Planuję długie życie"?
Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska w odpowiedzi na zapytanie posła Krzysztofa Brejzy przyznał, że resort zdrowia przekazał fundacji 18 października 192 926,12 zł oraz 17 listopada 184 593,48 zł z tytułu realizacji umowy obejmujące zakup czasu antenowego oraz emisję spotów w Telewizji Trwam w ramach kampanii "Planuję długie życie".

Podsekretarz stanu Waldemar Kraska potwierdził również, że pieniądze pochodziły z funduszy wieloletniego programu Narodowa Strategia Onkologiczna na lata 2020-2030.

Wskazał również, że resort zdrowia podejmuje współpracę z fundacjami i innymi podmiotami, jeżeli jest to w interesie pacjenta i systemu ochrony zdrowia.

Przeczytaj także: "Narodowa Strategia Onkologiczna nie jest realizowana zgodnie z planem".
 
Redaktor prowadzący:
dr n. med. Katarzyna Stencel - Oddział Onkologii Klinicznej z Pododdziałem Dziennej Chemioterapii, Wielkopolskie Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii im. Eugenii i Janusza Zeylandów w Poznaniu
 
facebook linkedin twitter
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.