Specjalizacje, Kategorie, Działy
123RF

AOTMiT ustali taryfy świadczeń związanych z chorobami kręgosłupa

Udostępnij:
Agencja Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji zbiera informacje o chorobach kręgosłupa – na deklaracje czeka do 14 czerwca.
Agencja zwróciła się w tym celu do 76 świadczeniodawców, którzy w 2022 r. realizowali z Narodowym Funduszem Zdrowia umowę na leczenie szpitalne z obszaru chorób układu mięśniowo-szkieletowego, o udostępnienie danych niezbędnych do ustalenia taryfy świadczeń. Ogłoszenie w sprawie wszczęcia procedury skierowane do świadczeniodawców z wnioskami o udostępnienie danych niezbędnych do ustalenia taryfy świadczeń oraz do realizacji innych zadań ustawowych zostało opublikowane 31 maja.

Prezes AOTMiT dr n. med. Roman Topór-Mądry poinformował że, warunkiem podjęcia współpracy w zakresie udostępnienia tych danych przez określony podmiot jest wypełnienie deklaracji zgodnie z formularzem, który wraz z materiałami można pobrać ze strony internetowej agencji. Wypełnioną deklarację należy przesłać w edytowalnej formie elektronicznej na adres taryfikacja@aotm.gov.pl do dnia 14 czerwca. Jednocześnie Agencja Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji zastrzega sobie prawo do przedłużenia terminu składania deklaracji.

Opracowanie: INK
 
facebook linkedin twitter
© 2023 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.