Specjalizacje, Kategorie, Działy
123RF

CMKP uruchamia dodatkowe terminy kursów w dziedzinie medycyny rodzinnej

Udostępnij:
Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego zorganizowało dwie dodatkowe edycje kursu dla pediatrów i internistów. Są potrzebne dla tych lekarzy, którzy chcą przyjmować pacjentów w poradniach POZ od 2024 r.
– W związku z rosnącym zainteresowaniem lekarzy mających specjalizację w dziedzinie pediatrii lub chorób wewnętrznych, którzy chcą odbyć kurs w dziedzinie medycyny rodzinnej, zorganizowaliśmy w tym roku jeszcze dwie dodatkowe edycje kursu. Łącznie w 2023 roku odbędzie się siedem takich szkoleń – powiedział prof. Ryszard Gellert, dyrektor Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego.

Przypomnijmy, że zgodnie z przepisami ustawy z 27 października 2017 r. o podstawowej opiece zdrowotnej lekarze mający specjalizację I lub II stopnia lub tytuł specjalisty w dziedzinie pediatrii; I stopnia w dziedzinie medycyny ogólnej; I lub II stopnia lub tytuł specjalisty w dziedzinie chorób wewnętrznych muszą do 31 grudnia 2024 r. zrealizować specjalny, płatny kurs, by móc nadal udzielać świadczeń zdrowotnych z zakresu POZ.

Kurs jest prowadzony w formule hybrydowej: w formie streamingowej, e-learningowej oraz stacjonarnej. Zajęcia praktyczne odbywają się w Monoprofilowym Centrum Symulacji Medycznej w Lublinie. Każdy uczestnik kursu, który zda egzamin, otrzyma certyfikat.

Dodatkowe kursy odbędą się w kilku terminach na przełomie września i października oraz w listopadzie i grudniu br.

Opracowanie: INK
 
facebook linkedin twitter
© 2023 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.