Specjalizacje, Kategorie, Działy
123RF

Dodatkowe środki na placówki ochrony zdrowia na Mazowszu

Udostępnij:
23 mln zł trafi do warszawskich szpitali i przychodni z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego. Wsparcie dla 7 miejskich placówek medycznych pozwoli na zakup sprzętu i wyposażenia, a także niezbędne modernizacje i rozbudowy – poinformował mazowiecki samorząd.
Dofinansowanie przeznaczono m.in na modernizację i przygotowanie do wykonywania zabiegów wewnątrznaczyniowych na neurologii w Szpitalu Czerniakowskim, zwiększenie potencjału zabiegowego i diagnostycznego Szpitala Grochowskiego, informatyzację i bezpieczeństwo cyfrowe w Warszawskim Centrum Opieki Medycznej „Kopernik”, a także doposażenie w sprzęt medyczny i systemy informatyczne Szpitala im. św. Rodziny i modernizację Centrum Medycznego „Żelazna”.

W Szpitalu Południowym wsparcie samorządu województwa pozwoli na zakup narzędzi i sprzętu medycznego do realizacji świadczeń medycznych w zakresie chirurgii, ortopedii i położnictwa.

Członkini zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc podkreśliła, że to kolejne wsparcie dla warszawskich szpitali. – W zeszłym roku pomogliśmy m.in. w budowie drugiego pawilonu medycznego przy ul. Mehoffera, przeznaczyliśmy także środki na jego wyposażenie. Kolejny projekt dotyczył modernizacji i doposażenia Szpitala Czerniakowskiego – poinformowała.

Z kolei wiceprezydent warszawy Renata Kaznowska podkreśliła, że ze wsparcia, które samorząd województwa mazowieckiego przekazuje miejskim podmiotom leczniczym, korzystają mieszkańcy Warszawy na każdym etapie swojego życia. Zaznaczyła też, że pieniądze te przeznaczane są na jeszcze lepszą jakość opieki położniczej, noworodkowej, pediatrycznej, ortopedycznej, chirurgicznej, kardiologicznej, onkologicznej oraz długoterminowej.
 
facebook linkedin twitter
© 2023 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.