Specjalizacje, Kategorie, Działy
123RF

Elektroniczny system kolejkowy

Udostępnij:
System kolejkowy ma usprawnić przyjmowanie pacjentów w Poradni Kardiologicznej Dorosłych oraz Poradni Kardiochirurgicznej Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu.
Co ciekawe, system ma głównie zdyscyplinować tych, którzy wiele godzin przed umówionym terminem wysiadywali przed gabinetem. Pobranie indywidualnego numeru będzie możliwe najwcześniej 40 minut przed planowanym przyjęciem przez lekarza.

Osoby, które danego dnia mają umówioną wizytę, mogą w specjalnym automacie wygenerować bilet, który docelowo poprowadzi pacjenta przez wizytę w poradni – od pobrania krwi, przez wykonanie EKG, po wizytę w gabinecie lekarskim.

System jest już testowany. Na razie bilety z numerami są drukowane do pracowni holterowskiej oraz do punktu pobrań krwi.

– System ma uporządkować pracę w naszych poradniach i skrócić czas oczekiwania na wizytę. Obecnie część osób, które mają zaplanowaną wizytę lekarską na godzinę 12.00, ustawia się w kolejce już rano – mówi Monika Pietraszek, pielęgniarka koordynująca pracę poradni.

W holu poradni w budynku B Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie stoją trzy specjalne automaty. Ich obsługa jest bardzo prosta. Na wyświetlaczu trzeba wybrać cel wizyty w poradni. Jeżeli mamy już umówioną wizytę, potrzebny jest numer PESEL. Po wprowadzeniu danych otrzymamy wydruk z numerem pacjenta oraz gabinetu, do którego powinniśmy się zgłosić. Nad drzwiami pracowni oraz nad stanowiskami w rejestracji zamontowane są też monitory, które będą wyświetlać kolejne numery.

Pacjenci w dniu wizyty w poradni będą mogli pobrać indywidualny numer najwcześniej 40 minut przed planowanym terminem wizyty. Jeżeli zgłoszą się do poradni wcześniej, rejestracja nie będzie możliwa.
 
123RF
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.