Specjalizacje, Kategorie, Działy
123RF

Kuchenne rewolucje oceni NFZ

Udostępnij:
– Chcemy znacząco podwyższyć wydatki na posiłki w szpitalach. Jakość tych posiłków ma być weryfikowana przez Narodowy Fundusz Zdrowia poprzez specjalne ankiety – powiedział w Programie I Polskiego Radia rzecznik rządu Piotr Müller.
Prawo i Sprawiedliwość opublikowało w mediach społecznościowych kolejny punkt swojego programu na kolejną kadencję. W krótkim nagraniu wideo minister zdrowia Katarzyna Sójka zapowiada wprowadzenie programu „Dobry posiłek” dla wszystkich pacjentów polskich szpitali, które mają otrzymać dodatkowe środki, a NFZ ma zadbać, by jakość żywienia była znacząco lepsza.

Piotr Müller przekonywał w porannym wywiadzie, że PiS od wielu lat poprawia jakość służby zdrowia. – Natomiast wiemy doskonale o tym, że są takie obszary, które wymagają jeszcze poprawy, i takim – wskazywanym przez pacjentów wielokrotnie, nawet często anegdotycznym – jest właśnie jakość posiłków w szpitalach – mówił rzecznik rządu.

Wyjaśnił, że w ostatnich latach był prowadzony program pilotażowy w wybranych szpitalach. – W tej chwili chcemy, aby znacząco podwyższyły się wydatki na posiłki, ale przede wszystkim ich jakość ma być weryfikowana przez NFZ, przez specjalne ankiety, to jest nasze zobowiązanie wyborcze – stwierdził Müller.

Przypomniał, że Prawo i Sprawiedliwość w kolejnych dniach będzie przedstawiało następne punkty swojego programu. Cykl ten będzie trwał do soboty 9 września, kiedy ma się odbyć konwencja programowa partii.

W internetowej części rozmowy Müller mówił też m.in., że PiS w sondażach zyskuje kilkuprocentową przewagę i walczy, aby po wyborach uzyskać samodzielną większość.

Tytuł pochodzi od redakcji
 
facebook linkedin twitter
© 2023 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.