Specjalizacje, Kategorie, Działy
123RF

Lekarz POZ wystawi skierowanie na nowe badania

Udostępnij:
Opublikowany projekt rozporządzenia ministra zdrowia poszerza katalog badań diagnostycznych finansowanych z budżetu powierzonego o badania immunoglobuliny całkowite (IgE) i immunoglobuliny E swoiste (IgE).
Projekt rozporządzenia, opublikowany 1 września, ma na celu zwiększenie zakresu świadczeń gwarantowanych realizowanych przez świadczeniodawców w podstawowej opiece zdrowotnej. Dokument poszerza katalog badań diagnostycznych lekarza POZ finansowanych z budżetu powierzonego o badania immunoglobuliny całkowite (IgE) i immunoglobuliny E swoiste (IgE).

W uzasadnieniu projektu podano, że rozszerzenie katalogu badań pozwoli pacjentowi uzyskać możliwość diagnostyki przy podejrzeniu alergii bez konieczności oczekiwania na świadczenia lekarza ambulatoryjnej opieki specjalistycznej. W przypadku negatywnych wyników badań świadczeniobiorcy nie będą kierowani do AOS, a lekarz POZ będzie mógł poszukiwać innych przyczyn zgłaszanych objawów, co ma przyczynić się do szybszego ustalenia diagnozy oraz zlecenia właściwej terapii.

Opracowanie: INK
 
facebook linkedin twitter
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.