Specjalizacje, Kategorie, Działy
123RF

MZ odpowiedziało ratownikom ws. spotkania dotyczącego zmian w ustawie

Wyślij:
Udostępnij:
Redaktor: Marzena Sygut-Mirek
|
Źródło: Komitet Protestacyjny Ratowników Medycznych
Resort zdrowia zadeklarował, że na spotkaniu w Ministerstwie Zdrowia przedstawi projekt zapisów dotyczących wprowadzenia do ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym gradacji finansowania zespołów ratownictwa medycznego przez Narodowy Fundusz Zdrowia pod kątem wykształcenia i kwalifikacji personelu wyższych niż minimum ustawowe. Podał proponowaną datę spotkania.
5 marca Komitet Protestacyjny Ratowników Medycznych wystosował pismo na ręce wiceministra zdrowia Waldemara Kraski ws. wprowadzenia zmian w ustawie o Państwowym Ratownictwie Medycznym, zapowiedzianych przez ministra zdrowia Adama Niedzielskiego.
W piśmie podkreślono, że z uwagi na powyższe konieczne jest spotkanie w Ministerstwie Zdrowia.

9 marca wiceminister Waldemar Kraska skierował odpowiedź na ręce przewodniczącego Piotra Dymona. Odnosząc się do istotnych dla ratowników kwestii, podkreślił, że propozycje zmian ustawy odnoszące się do gradacji finansowania ZRM przez NFZ nie były wcześniej przedstawione przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów, dlatego odniesienie się do tych kwestii będzie możliwe po przesłaniu stosownych zapisów przez komitet. Podał również proponowaną datę spotkania, zapraszając ratowników na 21 marca o godz. 11.

Odpowiedź wiceministra w całości została zamieszczona na Twitterze KPRM. 
facebook linkedin twitter
© 2023 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.