Specjalizacje, Kategorie, Działy

Manual neurologiczny już niebawem w sprzedaży! Problemy neurologii klinicznej w pigułce

Udostępnij:
Już niedługo w sprzedaży pojawi się „Manual neurologiczny” – nowość wydawnicza skierowana do wszystkich specjalistów mających styczność z problemami neurologicznymi. Książka pełna skumulowanych informacji to świetny sposób na szybkie poszerzenie i utrwalenie wiedzy zaprezentowanej w możliwie najbardziej praktyczny sposób.
Każdy omawiany przypadek został przez autorów szczegółowo przedstawiony. Układ książki prowadzi czytelnika od prezentacji objawów klinicznych i przyczyn, poprzez wyniki badania neurologicznego, propozycje badań obrazowych czy testów laboratoryjnych, aż do konkretnych sugerowanych metod leczenia.

Czytelnik będzie miał szansę konfrontacji podejrzenia diagnostycznego i powinien znaleźć podpowiedzi, jak je potwierdzić lub odrzucić. Nie zapomniano również o przedstawieniu etiologii i mechanizmów choroby, ponieważ umożliwia to pełne zrozumienie problemu klinicznego, co też pomaga w jego rozwiązaniu.

Wśród poruszonych w „Manualu neurologicznym” zagadnień znalazły się m.in.
  • choroby naczyniowe mózgu, demielinizacyjne, nerwowo-mięśniowe, rdzenia kręgowego czy infekcyjne,
  • padaczka,
  • zespoły otępienne i bólowe kręgosłupa,
  • bóle, urazy i zawroty głowy,
  • zaburzenia świadomości i stany zagrożenia życia.

„Manual neurologiczny” został przygotowany na podstawie szerokiego zakresu materiałów źródłowych, publikacji, opracowań i rekomendacji, ale również własnych doświadczeń klinicznych. To idealna pozycja do codziennego wykorzystania w gabinecie w trakcie pracy z pacjentem.

Książka pojawi się w otwartej sprzedaży w drugiej połowie września, w cenie 99 zł.

SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY I SPIS TREŚCI


Zobacz, jak wygląda omówienie przykładowego przypadku:

 
facebook linkedin twitter
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.