Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 

Nowy numer „Kuriera Medycznego” już dostępny!

Redaktor: Bartosz Aleksandrowicz |Data: 11.08.2022
 
 
W nowym numerze czasopisma jak zawsze wiele ciekawych informacji dla osób związanych z ochroną zdrowia – rekomendacje ekspertów dotyczące ścieżek terapeutycznych w różnych dziedzinach medycyny i najważniejsze doniesienia branżowe.
Najnowsze, liczące aż 60 stron wydanie, w dużej mierze poświęcone jest konferencji Priorities and Challenges in Polish and European Drug Policy. Klinicyści i eksperci ochrony zdrowia dyskutowali o obecnej polityce lekowej, a także o potrzebach polskiej kardiologii, nefrologii, diabetologii i o innowacyjnym leczeniu chorób neurologicznych. Sporo miejsca podczas wydarzenia poświęcono problemom onkologicznym: jak zapewnić sukces szczepień przeciwko HPV, jak zatrzymać wzrost zachorowalności na raka endometrium, jak osiągnąć cele Narodowej Strategii Onkologicznej i European Beating Cancer Plan.

W numerze również obszerna analiza problemu retinopatii cukrzycowej. Na podstawie wykładu prof. Jacka P. Szaflika podczas XIII Zjazdu Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego wskazujemy, co sprzyja jej wystąpieniu, dlaczego często diagnoza stawiana jest zbyt późno, a także jak zapobiegać ciężkim powikłaniom cukrzycy. Z kolei wspólnie z dr Agatą Kusz-Rynkun zastanawiamy się, czy są potrzebne ścisłe rekomendacje dotyczące leczenia nadciśnienia tętniczego u osób po 65. roku życia.

Sprawdź, co jeszcze przygotowała redakcja!

PRZEGLĄD ARTYKUŁÓW
 
facebook linkedin twitter
© 2022 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.